DUNLOP’un Hafif Ticari Araçlara Özel Yeni Kış Lastiği SP WINTER VAN01 İlk Defa Türkiye ‘de Üretildi

DUNLOP’un Hafif Ticari Araçlara Özel Yeni Kış Lastiği SP WINTER VAN01 İlk Defa Türkiye ‘de Üretildi

Tüm Kış Koşullarında Yüksek Çekiş Gücü ve Daha Kısa Fren Mesafesi Sunmak Üzere Tasarlanan SP WINTER VAN01 Hafif Ticari Kış Lastiklerinin ilk Üretimi Sumitomo Rubber AKO Türkiye Fabrikasın’da Gerçekleştirildi.

Dünyanın ilk havalı lastik üreticisi unvanına sahip Dunlop kullanıcılarına zorlu kış şartlarında dahi yüksek performans sunmak hedef ile hafif ticari araçlara özel olarak yeni geliştirmiş olduğu SP WINTER VAN01 desenini güvenlik ve konfora önem veren tüm ticari araç kullanıcıları için piyasaya sürüyor.

Dunlop’un son teknoloji hafif ticari kış lastiği olan SP WINTER VAN01 hafif ticari araçlar için yoğun karlı zeminlerde sürüş konforu ve üstün fren mesafesinin yanı sıra uzun ömürlü kullanım özelliğini de tek bir lastikte optimize ederek kullanıcısına yüksek performans sağlama hedefi ile ilk defa Türkiye fabrikasında üretilmiştir. Gelişmiş Dunlop teknolojileri ile Türkiye’nin ağır kış şartlarına uyarlanan SP WINTER VAN01 güvenlik ve konfora önem veren hafif ticari araç kullanıcılarının tüm kış koşullarında maksimum düzeyde yola tutunma performansı beklentisinin yanı sıra dayanaklı ve uzun süreli kullanım beklentilerini de karşılamak için geliştirilmektedir.

Son teknoloji ile yeni tasarlanan sırt deseninde kullanılan güçlendirilmiş V Profilli omuz yapısı sayesinde su tahliyesini arttırarak yol yüzeyi ile mükemmel kenetlenme ve birinci sınıf bir suda kızaklama direnci sağlar. Ayrıca daha yoğun olarak farklı açılarda dizilime sahip 3D Lameller ile ultra kısa fren mesafesi, daha iyi bir yol tutuşu ve karlı zeminlerde üstün çekiş performansıyla, kullanıcısına yüksek düzeyde güvenlik ve konfor sunuyor.