Üniversiteler İle İşbirliği Kapsamında Kampüs Fabrikada

Üniversiteler İle İşbirliği Kapsamında Kampüs Fabrikada

Sumitomo Rubber AKO, Ankara’da bulunan Türkiye’nin önde gelen üç büyük üniversitesinin yetkililerini üretim tesisinde misafir etti.

Sumitomo Rubber AKO İnsan Kaynakları Bölümü tarafından düzenlenen “Kampüs Fabrikada” etkinlikleri kapsamında Ekim ayı içerisinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi kariyer merkezi yetkilileri ve mühendislik bölümleri öğretim üyeleri misafir edildi. Etkinlik kapsamında gelen öğretim üyelerine fabrika sunumu ile bilgilendirme yapılarak, üretim tesisinde süreçleri hakkında bilgi verildi. İnsan Kaynakları Müdürü Ulviye Aliyeva tarafından şirketin işe alım politikaları, stajyer programları, çalışan hakları ve kariyer gelişimleri konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Her bir üniversite ile ayrı ayrı yapılan bu etkinliklerde ileriye dönük işbirlikleri, öğrencilere sağlanabilecek olanaklar, staj süreçleri, işe alım süreçleri ve Sumitomo Rubber AKO çalışanlarına özel üniversite tarafından sağlanabilecek imkânlar görüşüldü.

2021-2022 eğitim yılında İnsan Kaynakları Bölümü tarafından uygulamaya konulan yeni staj programına katılan öğrencilerinden olumlu ve teşvik edici geri bildirim aldıklarını dile getiren üniversite yetkilileri, 2022-2023 yılında da öğrencilerinin Sumitomo Rubber AKO'da staj yapmaları konusunda mutlu olacaklarını belirttiler. Düzenlenen bu etkinlikten memnuniyetlerini dile getiren öğretim üyeleri okulda Sumitomo Rubber AKO hakkında edindikleri bilgileri öğrencilerine aktaracaklarını, staj ve iş başvurusu konusunda yönlendireceklerini bildirdiler.