Uluslararası Çankırı Tuz Festivalinde Sumitomo Rubber Ako Rüzgarı Esti

Uluslararası Çankırı Tuz Festivalinde Sumitomo Rubber Ako Rüzgarı Esti

Yer Altı Tuz Şehri Otoparkı Drift Pistine Dönüştü.

Çankırı Yeraltı tuz şehri ve Çankırı Tuzu’nu dünyaya tanıtmayı hedefleyen ve geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Uluslararası Çankırı Tuz Festivali bu yıl da büyük bir ilgiyle takip edildi. Festival süresince sahne alan ünlü sanatçıların yanı sıra çeşitli kültürel ve sportif etkinliklerinde yer aldığı üç günlük dev organizasyona bölgenin en önemli markalarından biri olan Sumitomo Rubber AKO da destek verdi. Bölgenin diğer sanayi kuruluşları ile birlikte Endüstri Fuarında kurulan standında yüzlerce misafirini ağırlayan Sumitomo Rubber AKO, tanıttığı yeni ürünleriyle yoğun ilgi gördü. Elektrikli araçlar için üretilen yeni model E.ZIEX ve ilk kez bu etkinlikte halka tanıtıldı. Misafirlerin yoğun ilgisiyle karşılanan yeni modelleri incelemek için çok sayıda kişi standı ziyaret ederek, hem lastikleri yakından inceleme hem de ürünler hakkında detaylı bilgi alma fırsatı yakaladı.

Çankırı Belediyesi ve Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası iş birliği ile TUZFEST’23 etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Drift gösterisi de çok sayıda izleyici buldu. Festivale Sumitomo Rubber AKO şirketinin Falken markası ile ana sponsoru olduğu Türkiye’nin en aktif drift show takımı olan Driftherapy’nin pilotları, Abbas Çimen ve Örge Pamukçu’nun performansları damga vurdu.

Piste ilk olarak Subaru BRZ ile Drift Pilotu Abbas Çimen beraberinde Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Toyota GT86 ile Drift Pilotu Örge Pamukçu beraberinde ise Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen çıktı. Drift heyecanına ortak olan Taşolar ve Esen, ünlü pilotlar ile birlikte halkı selamladı. Programa katılan Sumitomo Rubber AKO Yönetim Kurulu Başkanı Toshihiko Komatsu ve 26. dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de drift taxi deneyimine ortak oldular.

Varillere sıfır noktasında dönüş yapan drift pilotları, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Hız tutkunu vatandaşlar etkinlik sonrasında ünlü pilotlar ile fotoğraf çektirdi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen her zaman Çankırı halkı için yardıma koşan Sumitomo Rubber AKO ve Falken drift pilotlarına teşekkür ederken, Uluslarası Tuz Festivalinin gelecekte daha büyük kitlelere ulaşacağına değindi.