Sumitomo Rubber Yeni Bir Teknoloji Geliştiriyor

Sumitomo Rubber Yeni Bir Teknoloji Geliştiriyor

Sumitomo Rubber, Lastiğin Dahili Enerji Üretim Teknolojisini Kullanarak Lastiğin Aşınmasını Öngörülebileceği Yeni bir Teknoloji Geliştiriyor.

Sumitomo Rubber Industries, Ltd., herhangi bir bataryaya ihtiyaç olmadan lastiğin içine yerleştirilecek sensörler vasıtasıyla lastiğin dönüşüyle ortaya çıkan enerjiyi toplayabilen yenilikçi jeneratör ekipmanın (Enerji Toplayıcı) bağlantı (joint) geliştirmesinde Kansai Üniversitesi’nden Prof. Hiroshi Tani ile birlikte devam ettirmektedir. Enerji Toplayıcılarını kullanarak, ‘ temas alanına ulaşmak ve lastiğin yıpranma durumunun ölçümü teknolojisinin’ geliştirilmesinin başarıldığını gururla açıklıyoruz.

Bu yeni gelişme sonucunda, yolla temas halinde olan lastiğin her dönüşüyle birlikte her bir enerji toplayıcısı aracılığıyla elde edilen gerilim dalga formu datalarını temelinde ekipman voltaj seviyesi, dönüş döngüsü ve lastiğin temas alan uzunluğunu ölçmeyi mümkün kılacak. Bu ölçümlerin sonuçlarında, tahmini olarak lastiğin yıpranma seviyesi öngörülebilecek. Aynı zamanda, genişlik temelinde temas alanı çerçevesindeki dataları toplamak suretiyle her bir lastiğin içerisine konulan çok sayıdaki minyatür enerji toplayacılarını içeren lastiğin temas alanının ölçülme teknolojisini geliştirmiş bulunmaktayız. Bununla birlikte lastiklerle ilgili çözüm hizmetleri anlamında da, yeni kapıları çeşitli uygulama alanlarına açmış bu yeni teknolojiler aynı zamanda gelecekteki lastik geliştirmelerde kullanılacak zengin bir knowhow sağlayacaktır.

Ağustos 2021’de ortaya koyduğumuz Uzun Vadeli Sürdürülebilir Politikası olan ‘Gelecekteki Mücadelelerimizi Sürdürme 2050’ nin hayata geçmesi için Sumitomo Rubber Grubu, çevre, sosyal ahenk ve yönetişimle ilgili acil hususları çözmek için aktif olarak yer almaktadır. Motorlu araçların kullanıldığı toplumumuzun ‘yüzyılda bir’ olarak adlandırılan dönüşümüne ustalıkla cevap verebilmek için Sumitomo Rubber Grubu, yeni ürünler sunarak daha parlak ve müreffeh bir geleceğin ortaya çıkmasına katkı sağlarken daha az çevresel etki ile daha fazla genelin güvenliği ve refahı için çalışmaya devam edecektir.