Sumitomo Rubber AKO Çankırı Uluslararası Tuz Festivalinde

Sumitomo Rubber AKO Çankırı Uluslararası Tuz Festivalinde

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Çankırı Tuz Festivali tamamladı. Tuzda futbol ve voleybol müsabakaları ile başlayan Tuz Festivali, yerli ve yabancı ziyaretçilerine üç gün boyunca farklı etkinlikler ve konserler ile keyif dolu günler yaşattı.

Belediye önünden kortej yürüyüşü ve festival ateşinin yakılması ile başlayan etkinlikte, protokol üyelerince, tuz, yöresel ürün ve sanayi fuarının açılışı gerçekleştirildi. Festival kapsamında kültür, turizm, sanat, spor ve ekonomiyi iç içe geçerek Çankırı’nın bütün değerleri katılımcılar ile buluştu.

Festivalin sanayi fuarı bölümünde Çankırı’nın öncü şirketi olarak Sumitomo Rubber AKO standı, CEO Toshihiko Komatsu’nun açılışı ile yer aldı. Standı ziyaret eden Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Sorumlu Sadir Durmaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı, Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Pelin Yılık’a yine Komatsu CEO tarafında şirket hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Sumitomo Rubber AKO standında yer alan Falken Türkiye Drift takımının kullandığı Toyota GT86 model ikonik drift aracı, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Çankırı halkının 26-27-28 Ağustos tarihleri boyunca fuar alanında misafirler ile bir araya gelerek şirket ve ürünler hakkında bilgi vererek küçük hediyeler verildi.