Japonya Büyükelçisi Fabrikamızı Ziyaret Etti

Japonya Büyükelçisi Fabrikamızı Ziyaret Etti

Japonya Büyükelçisi Ekselansları Katsumata Takahiko ve beraberindeki saygıdeğer Elçilik heyeti 27 Mart 2024 tarihinde Sumitomo Rubber AKO üretim tesisini ziyaret etti.

Büyükelçi Katsumata Takahiko ve Japonya Büyükelçiliğinden birbirinden önemli diplomatın katıldığı heyet, CEO Toshihiko Komatsu tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından, CEO Komatsu misafirleri makamında ağırladı. Güncel ekonomik gelişmeler ve Türkiye’deki yatırımlar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Sumitomo Rubber Grubu’nun ilk kez Türkiye fabrikasında üretilen ve elektrikli araçlar için özel geliştirilen Falken markasının e.ziex modeli heyete tanıtıldı. Heyetin ilgisi üzerine gelen soruları Fabrika Genel Müdürü cevaplayarak teknik detaylar hakkında bilgi verdi.

Toplantı sonrası Büyükelçi Katsumata ve Elçilik Heyeti’ne üretim tesisi gezdirildi. Üretim aşamaları ile ilgili yerinde ve görerek bilgi alan Büyükelçi, çalışanlarla da sohbet ederek Ramazan’larını tebrik ettiler. Büyükelçi Katsumata’nın ileri seviyedeki Türkçe dil yeteneği çalışanlara sürpriz yaşattı.

Japonya ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yıldönümü olan bu yılı bir çok program ve işbirlikleri ile doldurmaya devam ettiklerini dile getiren Büyükelçi Katsumoto, Sumitomo Rubber AKO ile olan iyi ilişkiler ve sürdürülebilir işbirliğinden mutluluk duyduklarını, belirtti.

Büyükelçi Katsumata ve Elçilik heyeti CEO Komatsu ve ekibiyle hatıra fotoğrafı çekimini müteakip fabrikadan ayrıldılar.