FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN Seat’ın Yeni Leon Modeli İçin Fabrika Orjinal Ekipman Lastiği Olarak Tercih Edildi

FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN Seat’ın Yeni Leon Modeli İçin Fabrika Orjinal Ekipman Lastiği Olarak Tercih Edildi

Falken'in en popüler lastik modellerinden biri olan Falken ZIEX ZE310A ECORUN, SEAT Leon modelinin Martorell, İspanya ‘da üretilen araçlarında 205/55R16 91V boyutunda fabrika orijinal ekipman lastiği olarak seçildi.

ZIEX ZE310 ECORUN, sürekli olarak olağanüstü test sonuçları elde eden ve Falken'in en çok satan lastiklerinden biridir. Son olarak, auto motor sport dergisinin 2021 yaz lastiği testinde, güvenlikle ilgili tüm kriterlerde özellikle yüksek değerlendirme notları alarak "iyi" notunu aldı. Yaz lastiği, suda kızaklama (km/s) ve enine suda kızaklama (m/s2) kategorilerinde rakipsiz performansı ile on üzerinden on puan aldı. Kuru zemin asfalt sürüş performansı sonuçları da etkileyiciydi: eleştirmenler, lastiklerin "kuru virajlarda yavaş direksiyon tepkileriyle iyi kontrol" sunduğunu ve "iyi bir yol tutuşu" sağladığını buldu.

Falken Tyre Europe GmbH OE Yöneticisi Christian Stolting, “SEAT ile kurulmuş olan başarılı ortaklığımız sonucu İspanya'ya teslim ettiğimiz her lastikten memnun olduğunu belirtti. Bağımsız kuruluşlar tarafından defalarca onaylanan çok iyi fiyat-performans oranımızla, kompakt sınıftaki otomobiller için de her zaman ilk tercih biziz. Sürekli büyüyen bu segmentte, hem OE pazarında hem de yenileme pazarında çok sayıda modeli donatabiliyoruz.”

Bir Falken OE ürünü olarak, markanın fabrikasında SEAT Leon'a takılan lastikler, desen ismine ek A işaretini taşır – Falken ZIEX ZE310 A ECORUN.

Yenileme pazarı için, Falken ZIEX ZE310 ECORUN 40-70 serisinde 14-19 inç arası 106 boyutta mevcuttur ve Y/G/Y (210-270 km/s) hız sınıfları için onaylanmıştır.