FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN, Auto Motor Sport Dergisinin 2021 Yaz Lastiği Testinde “İyi” Notu İle Değerlendirdi

FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN, Auto Motor Sport Dergisinin 2021 Yaz Lastiği Testinde “İyi” Notu İle Değerlendirdi

Auto Motor Sport dergisi tarafından yapılan ve 195/55R16 H boyutlarında VW Polo ve SEAT IBIZA test araçlarında 11 farklı markaya ait yaz lastiği arasında test edilen FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN, yaz lastiği testinde 10 üzerinden 7 puan alarak “İyi” derecesi ile ödüllendirildi.

Bir kez daha, bağımsız bir test, FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN'un güvenlikle ilgili kriterler söz konusu olduğunda özellikle iyi performans gösterdiğini kanıtladı.

Falken yaz lastikleri, suda kızaklama (km/s) ve yanal suda kızaklama (m/s) kategorilerinde 10 üzerinden 10 puan alarak neredeyse rakipsiz olduğunu kanıtladı. Falken lastiği ayrıca fren mesafesi, yanal yönlendirme ve yol tutuşu gibi diğer kriterlerde de tutarlı bir performans gösterdi ve 10 puan üzerinden 7 ila 8 aralığında puan elde etmeyi başardı. Genel olarak, FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN "ıslak sürüş koşullarında performans" kategorisinde test kazananının sadece 1,1 puan gerisinde kaldı.

Kuru zemin asfalt sürüş performansına ilişkin sonuçlar da etkileyiciydi. Eleştirmenler, bu test kategorisinde lastiklerin "yavaş direksiyon tepkileri ile kuru viraj koşullarında iyi kontrol" sunduğunu ve "iyi düzey de yol tutuşu" sağladığı sonucun da hemfikir oldu. Sonuç olarak, FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN bu alanda 6,9 puan alarak ortalama puanın bir puan gerisinde kaldı.

Falken Tire Europe GmbH Kurumsal Planlama ve Ürün Planlama Kıdemli Müdürü Andreas Giese, derecelendirme hakkında yorum yaparken, "Bu testte bu kadar iyi performans gösterdiğimiz için çok mutluyuz" dedi. “Küçük otomobil segmenti, Avrupa'daki yeni kayıtların çok büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu nedenle bu segmentte çok iyi bir fiyat/performans oranına sahip güvenli bir lastik sunabildiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN, Mayıs 2019'dan bu yana satış ta olan yeni nesil bir yaz lastiğidir. En son lastik geliştirme teknolojisinin kullanılması sayesinde, Falken ıslak ve kuru yollarda mükemmel çekiş ve kavramanın yanı sıra yüksek aşınma direncine sahiptir. Hem performans odaklı sürücülerin hem de sürüş konforundan ödün vermek istemeyenlerin gözdesi olan lastik, şimdi 35 – 70 serisinde 14 – 19 inç arası 124 ebatta mevcut ve H hız sınıfları için onaylandı. /V/W (210 – 270 km/s).