FALKEN Motorsports Takımı Nürburgring 24 Saat Yarışında 9. Sırada Yer Aldı

FALKEN Motorsports Takımı Nürburgring 24 Saat Yarışında 9. Sırada Yer Aldı

Sumitomo Rubber Grubu olarak, Falken Tyre Europe’un (grubumuzun Avrupa’daki lastik satış şirketi) yarış takımı olan Falken Motorsports’un, 26- 29 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Nürburg kentinde düzenlenen Nürburgring 24 Saat Yarışı’nda (Resmi Adı: ADAC TotalEnergies 24h Nürburgring) yer aldığını belirtmekten kıvanç duyar.

Falken Motorsports Takımı’nın piste çıkardığı iki Porsche GT3R yarış otomobili arasından 33 Numaralı araç, yarışta 9. olarak bu yıl yarışan Porsche araçları arasında sadece en yüksek sıralamayı almakla kalmayıp, Falken Motorsports Takımı’nın 9 kez peş peşe ilk onda tamamlaması sağladı.

FALKEN Motorsports takımının ikonik renkleriyle donatılan ikiz Porsche 911 GT3R yarış arabaları, yarışa 25 (33 No’lu Araba) ve 33. (44 No’lu Araba) sırada başladılar. Bu yılki yarış her ne kadar açık bir gökyüzü altında başlamış olsa da, özellikle sona doğru zorlu bir mücadeleye sebebiyet veren hava koşullarında ciddi değişiklikler yaşandı. Sürücüler, özellikle gündüz ve gece arasında sıcaklık sebebiyle yolda meydana gelen keskin dalgalanmaların yanı sıra ikinci gün ani bir sağanak yağışla mücadele etmek zorunda kaldılar. Bu nedenle de yarış boyunca birçok kaza meydana geldi. Bu zorlu çevresel faktörler, hâlihazırda son derece zorlu olan Nürburgring parkuruyla birleştiğinde, bu yıl düzenlenen Nürburgring 24 Saat Yarışı’nı bitirmeyi oldukça zorlaştırdı. Tüm bunlara rağmen, 33 No’lu Araç, FALKEN lastiklerinin yol tutuşunda (hem ıslak hem de kuru yol yüzeylerinde) sağladığı olağanüstü performans sayesinde 24 saat süren ve yaklaşık 3.984 kilometre tutan sürüşün sonunda yalnızca yarışı bitirmekle kalmayıp toplam sıralamada 9. olmayı başardı. Bununla birlikte, 44 No’lu Araç ve aynı zamanda ‘SUBARU TECHNICA INTERNATIONAL’ tarafından sahaya sürülen FALKEN donanımlı ‘ SUBARU WRX STI NBR CHALLENGE 2022’ yarış arabası (SP3T Sınıfında yarışan) nihai olarak yarışı tamamlayamadan emekli olmak zorunda kaldı.

Nürburgring 24 Saat Yarış Sonuçları