Falken’in Elektirikli Araçlar İçin Geliştirdiği Yeni e.Ziex Türkiye Fabrikasından Yola Çıktı

Falken’in Elektirikli Araçlar İçin Geliştirdiği Yeni e.Ziex Türkiye Fabrikasından Yola Çıktı

Sumitomo Rubber Grup’un bugüne kadar sunduğu tüm lastikler arasında en yüksek yakıt (enerji) verimliliğine sahip olan “e.ZIEX”i piyasaya sürüyor.

Dünya çapında giderek daha fazla insanın çevre sorunlarına aktif bir ilgi duymaya başlamasıyla, elektrikli araçlar küresel ölçekte daha fazla ilgi görmektedir. Bu trendler doğrultusunda Sumitomo Rubber Grup, değişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılayacak yeni Falken e.ZIEX’i piyasaya sürüyor.

Düşük yuvarlanma direnci, elektrikli araç lastiklerinin temel bir performans gereksinimidir, çünkü daha düşük yuvarlanma direnci daha iyi enerji verimliliği anlamına gelir ve bu da bir elektrikli aracın tek bir şarjla ne kadar uzağa gidebileceğini belirleyen önemli bir etkendir. Aynı zamanda piller elektrikli araçlara önemli ölçüde bir ağırlık yükler, bu da elektrikli araç lastiklerinin daha fazla yük taşıması gerektiği anlamına gelmektedir. Ayrıca, Elektrikli Araç motorları sessiz çalışır, bu da yol ve lastiklerden gelen sesi daha belirgin hale getirmektedir.

Falken yeni e.ZIEX lastikleri elektrikli araçların kendine özgü ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilmek amacıyla, "e. ZIEX" yakıt verimliliği ve yol tutuş yönünden gelişmeler sağlayan “4D NANO DESIGN” teknolojisi ile yaratıldı ve bu yeni ham madde bileşeninin tüm avantajlarından yararlanıyor.

Ek olarak, omuz bölümündeki sırt genişliği azaltılarak lastik profili optimize edildi, böylece daha fazla yük direnci için temas basıncının homojenliğini iyileştirildi. Ayrıca “e. ZIEX” her yönden daha sessiz bir sürüş sağlamak için tescilli “SILENT CORE” (Özel Gürültü Emici Sünger Teknolojisi) içeriyor.

Üst düzey yöneticilerin de katıldığı ilk yükleme etkinliğinde konuşan Sumitomo Rubber AKO CEO’su Toshihiko Komatsu, “Şirket olarak değişen dünya dinamiklerini yakalayarak çevreye ve topluma hizmet edebildiğimiz için mutluyuz. 2023 yılının son çeyreğinde yeni ürünümüzü Türk müşterilerimizin beğenisine sunacağız. Olumlu geri dönüşler alacağımıza inanıyorum.” dedi.

Yeni Falken e.ZIEX 2023 yılının son çeyreğinde 17-21 inç aralığında ve 40-65 serilerinde 11 farklı ebatta tüketiciye sunulacak.