Falken Drift Takımı Kars Sarıkamış Rallisindeki Gösterisi İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Falken Drift Takımı Kars Sarıkamış Rallisindeki Gösterisi İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Abbas Çimen Falken’in özel çivili kış lastikleri ile karda ve buzda drift heyecanını Sarıkamış Rallisinde izleyicilere yaşattı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Oyman Atabay 2024 sezonunun ilk yarışı, olan Kars Sarıkamış Rallisi 23-25 Şubat tarihleri arasından düzenlendi. 23 Şubat Cuma günü saat 17.30'da Kars Kalesi önünde düzenlenen start seremonisi ile başlayan ralli heyecanı 25 Şubat Pazar günü Duja Chalet Otel’deki kapanış seremonisi ile son buldu.

Falken Drift takımı pilotları Abbas Çimen ve Örge Pamukçu ikilisine ait drift 560 beygir gücündeki aracı Subaru BRZ ile açılış seremonisinde yerini alarak izleyicilerin beğenisini topladı. Sarıkamış Rallisi’nin 2. gününde geçilen etaplar öncesi Falken Drift Takımı pilotu Abbas Çimen, Kars Valisi Ziya Polat, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ve beraberindeki heyete özel bir gösteri düzenleyerek drift taksi deneyimi yaşattı.

Sarıkamış’ın ünlü kristal karları arasında eşsiz görüntüler eşliğinde kar üzerinde görsel drift şöleni sunan Falken Drift takımını böyle bir organizasyonda yer aldıkları için tebrik eden Sumitomo Rubber AKO Türkiye Satış Direktörü Mustafa Hamdi Seyhan, “Sarıkamış Rallisinin önümüzdeki yıllarda da düzenlenerek uluslararası bir yarış haline dönüşmesi” temennisinde bulundu.

Türkiye’nin ilk ve tek kış rallisi olan Sarıkamış Rallisi, Avrupa’nın 4 kar rallisinden 1 tanesi ve Dünyada 2000 metre üzerinde düzenlenen tek kar rallisi olma özelliklerini taşıyor.