Falken Drift Sporunun Türkiye’deki Lideri Driftherapy Takımına Sponsor Oldu

Falken Drift Sporunun Türkiye’deki Lideri Driftherapy Takımına Sponsor Oldu

Sumitomo Rubber Industries, LTD in motor sporlarında etkin markası Falken lastikleri Dünyanın farklı bölgelerindeki motor sporlarına ve sporcularına olan sponsorluklarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye’nin tek profesyonel drift show takımı olan Driftherapy pilotları Abbas Çimen ve Örge Pamukçu ile 2021 yılı başında gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması ile Türkiye’de drift sporuna ilk kez bir lastik markası bir drift takımına ana sponsor olarak destek verdi. İmzalanan bu sponsorluk anlaşması ile Driftherapy araçları olan Subaru BRZ ve Nissan Silvia S13 Falken motorsporlarının in tüm dünya da ikonikleşen kimliği ile kaplandı. Tüm yıl boyunca pek çok organizasyon ve show da yer alacak araçlar, otomobil sporları severlere mükemmel bir görsel şölen sunacak.

Falken Türkiye Satış Müdürü Mustafa Hamdi Seyhan, imzalanan sponsorluk anlaşması sonrası Falken’in tüm dünya da drift sporu ile özdeşleştiğini ve Türkiye’de de bu sporun en büyük öncüsü olan Driftherapy takım lideri Abbas Çimen ile yapılan anlaşmadan büyük memnuniyet duyduğunu bildirdi.