Fabrikada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Fabrikada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

Kadın hakları konusuna, dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından birisi olarak 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart'ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul edildi. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik hedeflerinden de biri olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda kuruluşumuzun hassasiyet göstermektedir.

Sumitomo Rubber AKO Fabrikasında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kutlama programı gerçekleştirdi. Şirkette üst düzey yöneticilik pozisyonundan, birçok teknik ve sosyal konuda profesyonel çalışma hayatına devam eden üreten ve geliştiren kadın çalışanlarımız bir araya geldi.

Gerçekleştirilen buluşmada CEO Komatsu’nun yanı sıra, Fabrika Genel Müdürü Hakoshima ve İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdürü Tajima ile şirketin bulunan yerleşkedeki kadın çalışanları yer aldı.

Programda konuşan Sumitomo Rubber AKO CEO’su Komatsu “Hepimiz biliyoruz ki, kadınlar bilgi ve becerileriyle ve işgücüne katılımlarıyla, ekonomide giderek artan bir rol oynuyorlar. Ben de zorlu iş ortamında gösterdikleri büyük çabalar için tüm kadın çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Konuşmanın ardından program iki kurumun kadın çalışanlarına karşılıklı hediyeler takdim etmesi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.