7. Merzifon Kitap Fuarında Deprem Rehberi Dağıtıldı

7. Merzifon Kitap Fuarında Deprem Rehberi Dağıtıldı

TSumitomo Rubber AKO CEO’su Toshihiko Komatsu deprem bilincini artırmak için Moriwaki’nin Deprem Rehberi adlı kitabını katıldığı fuarda hediye etti.

Merzifon Belediye Başkanı Sn. Alp Kargı’nın ve “Japon Deprem Uzmanı” olarak tanınan Sayın Yoshinori Moriwaki’nin daveti üzerine Sumitomo Rubber AKO CEO’su Toshihiko Komatsu fuar alanını ziyaret etti. Sn. Alp Kargı eşliğinde stantları dolaşan ve eserler bilgiler alan CEO Komatsu sonrasında Sumitomo Rubber AKO ve markaları hakkında yetkilileri bilgilendirdi.

Katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan yazar Yoshinori Moriwaki, uzmanlık alanı olan depremle ilgili farkındalık oluşturmak için hazırlamış olduğu “Moriwaki’nin Deprem Rehberi” adlı kitabın içeriği ve amacı hakkında CEO Komatsu ve Belediye Başkanı Sn. Alp Kargı’ya bilgi verdi.

Belediye Başkanı Sn. Alp Kargı ise deprem kuşağında yer alan Merzifon ilçesi hakkında görseller üzerinden kısa bilgilendirmeler ve deprem için yapılan hazırlık ve hizmetlerden bahsetti. Daha sonrasında afet anlarında kullanılmak üzere “Afet İşleri Müdürlüğü” tarafından özgünce dizayn edilmiş “Kentsel Arama Kurtarma Aracı” hakkında CEO Komatsu Bey ve Moriwaki Bey’e bilgi aktardı.

Ardından hep birlikte kitapseverlerle buluşan yetkililer “Moriwaki’nin Deprem Rehberi” isimli kitabı katılımcı ve çocuklara hediye ettiler. Sumitomo Rubber Grubu’nun global olarak deprem etkilerini azaltan yapı malzemeleri ürettiği, sürdürülebilirlik ve afetlere yönelik aksiyon planları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduktan sonra katılımcılarla birlikte fotoğraf çekilen yetkililer ülkemizin afet farkındalığını artıracak her türlü pozitif çalışmayı desteklediklerini ve kendi profesyonel hayatlarında da bunu yaymaya çalıştıklarını dile getirdiler.